Do 31.7. máme uzavřený sklad – červencové objednávky budou odeslány na začátku srpna. Děkujeme za pochopení! (A pokud naše knížky chcete hned, většinu seženete v knihkupectvích!)

O nás

Jsme malé české nakladatelství zaměřující se na české autory YA & internetový obchod, ve kterém si můžete zakoupit náš vlastní merch, svíčky a knižní boxy se speciálními vydáními knih od českých autorů.

Náš příběh

Vznikli jsme z instagramového projektu na představování YA knižních novinek. Na podzim 2021 jsme se pustili do velmi ambiciózního projektu – do přípravy YA čtu boxu #1, našeho prvního knižního boxu. V rámci něj jsme vydali svoji první knihu (a stali se nakladatelstvím) a od té doby jsme se nezastavili! Všichni, kteří se na činnosti nakladatelství podílí, tak činí ve svém volném čase. Vydávat knihy je náš splněný sen a my moc děkujeme, že si ho díky vám můžeme plnit. ♥

Naše hodnoty (aneb o co se snažíme)

  • Na knihách si dáváme záležet. Pipláme se s nimi možná déle, než je zdrávo, a snažíme se, aby byly po každé stránce co nejdokonalejší. Většina našich publikací tak má více než jednoho korektora, spoustu betačtenářů a ani nechtějte vědět, kolikrát se předělává obálka.
  • Vytváříme příležitosti pro české autory a tvůrce. Zahraniční autoři jsou samozřejmě skvělí, ale snažíme se ukázat, že i domácí tvorba má co nabídnout. S tím se pojí i skutečnost, že se snažíme kvalitou zahraniční produkci co nejvíce vyrovnat.
  • Knihy jsou naše láska a koníček. Celý projekt YA čtu vznikl díky tomu, že milujeme příběhy, a pokračujeme v něm, ačkoliv to pro nás není práce na plný úvazek, protože nás to baví.

Kontakt

Kontaktujte nás prosím primárně prostřednictvím e-mailu. Potřebujete-li odpověď rychle, napište nám na Instagram.

Instagram: @ya.ctu

E-mail: info@yactu.cz 

 

Nabídněte nám svůj rukopis

Možnosti spolupráce

 

Všichni naši autoři (případně i redakce) moc rádi poskytnou rozhovor do médií – v případě zájmu pište na media@yactu.cz .

E-shopové objednávky odesíláme nejpozději do 2 týdnů od zaplacení. Pokud Vám od nás nepřišlo potvrzení o platbě či faktura, zkontrolujte si prosím složku se spamem.

 

Kdo se podílí na chodu YA čtu

Členové redakce

Míša (Michaela Macáková) – šéfredaktorka

Káťa (Kateřina Bláhová) – redaktorka

Majda (Magdaléna Jiráčková) – redaktorka

Eliška (Eliška Procházková) – redaktorka, zákaznický servis

 

Rukopisy prosím zasílejte dle instrukcí uvedených výše. Obecné dotazy či dotazy týkající se e-shopu prosím posílejte na info@yactu.cz. Chcete-li se obrátit na konkrétního člena redakce, pište také prosím na info@yactu.cz – e-mail si mezi sebou přepošleme.

 

Externisté, se kterými dlouhodobě spolupracujeme:

Gottmi (Michaela Gottwaldová) – ilustrátorka

Verča (Veronika Kubecová) – korektorka

Terez (Tereza Burešová) – mluvená stories

 

Naši autoři:

Amélie Salingerová

Sára Topinková

Lenka Poláčková

Hanka Grehová

 

Betačtenáři a komentátoři novinek nejsou součástí redakce a podílí se vždy pouze na konkrétní činnosti (komentují rukopis či sdílí svá očekávání ohledně novinek). Jejich projevy a názory (zejména na osobních sociálních sítí) nereprezentují názory či postoje nakladatelství.

 

Informace o YA čtu

  • YA čtu s.r.o.
  • IČ: 11810637
  • se sídlem: Miloše Havla 1246/3, Hlubočepy, 152 00 Praha 5
  • C 354763 vedená u Městského soudu v Praze          
  • email: info@yactu.cz
  • datová schránka: 5c8ffxj