Spolupráce

Jsme otevření spolupráci s českými a slovenskými blogery, ilustrátory, grafiky, online tvůrci a dalšími. Pokud si myslíte, že nám máte co nabídnout, budeme moc rádi, když se nám ozvete! :)

 

Ilustrátoři, grafici, cosplayeři a další tvůrci

Začínající a "neprofesionální" tvůrci (hobbyisti)

Děláte cosplaye, kreslíte fanarty či natáčíte videa jako koníček, líbí se vám naše příběhy a chtěli byste něco vytvořit pro naši další knihu? Moc rádi dáme příležitost i novým tvůrcům, kteří třeba ještě nemají tolik zkušeností, ale nechybí jim nadšení a touha podílet se na ilustracích, merchi či jiných médiích souvisejících s naší knihou či YA čtu boxem. S každým větším projektem se snažíme oslovovat alespoň jednoho nového tvůrce, kterým můžete být i vy! :)

Pokud máte zájem: Nasdílejte na své sociální sítě (Instagram, Facebook či TikTok) jeden (nebo klidně víc!) fanart, cosplay, video (apod.) vztahující se k naší libovolné knize (nezapomeňte nás označit!). Díky tomu uvidíme, jak vaše práce s našimi příběhy vypadá. I tohle většinou stačí, abychom si vás všimli, ale pokud chcete příležitosti pro nás tvořit jít ještě víc kupředu, odkaz na váš příspěvek / video pošlete na info@yactu.cz spolu s průvodním dopisem, ve kterém se v krátkosti představíte (kdo jste, jak dlouho se dané činnosti věnujete) a napíšete, jak byste si spolupráci s námi představovali.

 

Profesionální tvůrci

Pokud jste profesionální ilustrátoři, grafici či tvůrci, tedy Vaše práce vás živí (i když třeba jen částečně) a máte příslušné podnikatelské oprávnění, můžete nám také na info@yactu.cz poslat životopis a své portfolio. Nezapomeňte přiložit průvodní dopis, ve kterém stručně představíte sebe a svoji práci. Jak dlouho se dané činnosti věnujete? Jaké jsou vaše největší úspěchy? Proč vás láká spolupráce právě s námi a jak byste se na projektu YA čtu rádi podíleli. Pokud máte nějaký konkrétní nápad, velmi ho oceníme!

Dopředu ovšem varujeme, že životopisů a portfolií nám chodí obrovské množství, tudíž nemůžeme slíbit, že pro Vás nabídku na spolupráci budeme mít. Navíc se snažíme dávat příležitost novým tvůrcům (viz výše), aby jednou třeba mohli dělat to, co vy, tedy udělat ze svého koníčku a vášně práci. :)

 

Recenzenti

Ke každé naší knize máme k dispozici určité množství recenzních výtisků, které v první řadě nabízíme blogerům a recenzentům, se kterými již máme nějakou zkušenost. Pokud však knížky recenzujete už nějakou dobu a máte zájem o recenzní výtisk našeho titulu, určitě nám neváhejte napsat, třeba něco vymyslíme. :)

Kdo může být naším recenzentem: Kdokoliv s účtem na sociálních sítích / jiných webových platformách. Pro recenzenty nemáme stanovené minimální počty sledujících či odběratelů, ale jelikož jsou recenzní výtisky formou propagace, logicky nemůžeme knihy poskytovat účtům, které nemají žádný dosah nebo nejsou aktivní. Rádi však dáme šanci i malým účtům, které nabízejí originální či kvalitní obsah.

Jak u nás spolupráce funguje:

  • Od recenzentů vyžadujeme výstup domluvenou formou (zpravidla recenze či video) do měsíce od zaslání knihy, v odůvodněných případech se můžeme domluvit na delší době – odkazy na všechny výstupy se zasílají společně s dosahy výstupů na spoluprace@yactu.cz. Prosíme o neskývání lajků u příspěvků na základě spolupráce.
  • Trváme na dodržování zákona o regulaci reklamy, tedy každý domluvený výstup musí obsahovat označení, že se jedná o recenzní výtisk / spolupráci. Forma označení je libovolná, ideální je však informace v popisku, že se jedná o recenzní výtisk.
  • Výstupní příspěvky musí zůstat přístupné veřejnosti minimálně 1 rok od zveřejnění, Reely musí zůstat na feedu zobrazené minimálně 48 hodin (jinak se neukazují sledujícím). 
  • Výstupní příspěvky či videa se musí týkat pouze naší knihy (recenze, video o knize atd.). Jako výstup nepočítáme vyfocení fotky s jinými knihami, zařazení knihy do videa o knihách s hezkou obálkou atd. (Ale pokud je do podobných výběrů zařadíte nad rámec naší spolupráce, budeme samozřejmě moc rádi. ♥)
  • Nepodporujeme užívání AI jako součást výstupů. 
  • V případě, že do výstupů užíváte cizí obrázky či fanarty, ověřte si prosím u autorů, zda je můžete užít a nezapomeňte uvést autora! :)
  • Pokud by se vám kniha, kterou jste obdrželi na recenzi, nelíbí, nemusíte ji samozřejmě dočítat. V takovém případě nám prosím napište a domluvíme se, jaký výstup vytvoříte místo recenze.

Pokud máte zájem stát se naším recenzentem, vyplňte nám prosím tento formulář.

Nepište nám prosím o YA čtu (mini)boxy a limitovaná vydání našich knih – ty bohužel na recenze poskytujeme extrémně výjimečně a nikdy ne novým recenzentům. Pokud nás chcete podpořit, prosím, zakupte si je.

 

Betačtenáři

Více informací o tom, jak se stát betačtenářem, najdete tady

 

 

Zpět do obchodu