Nabídněte nám svůj rukopis

Napsali jste YA knihu a chtěli byste, abychom ji vydali? Pokud jste na obě otázky odpověděli ano, zašlete nám svůj rukopis!

Rukopis Vaší knihy musí být:

  • KOMPLETNÍ (DOKONČENÝ) - Neposílejte nám, prosím, rozepsané příběhy. Je-li Vaše kniha první díl série, musí být děj dostatečně ukončený (aby druhý díl sice přicházel v úvahu, ale nebyl pro plnohodnotný požitek ze čtení nutný.)
  • YOUNG ADULT - Do našeho boxu hledáme knihy, které jsou vhodné pro publikum ve věku 13 až 18 let. Váš rukopis může obsahovat explicitní sexuální a násilné scény, ale je nutné počítat s tím, že je nejspíše bude potřeba upravit (ale samozřejmě k tomu nemusí dojít, to závisí na posouzení redaktora).
  • NEPUBLIKOVANÝ - Váš rukopis nesměl v žádné podobě oficiálně vyjít (tištěné ani elektronické) a nesměla nikomu být udělena licence k užití díla. Rukopis mohl být publikován na osobním blogu či jiné stránce, kde nad zveřejněním máte absolutní kontrolu a smazáním přichází stránka o licenci dílo užít (typicky Wattpad).

Jak nám rukopis poslat:

  • Ve formátu doc, docx či pdf na e-mail rukopisy@yactu.cz s předmětem "Nabídka rukopisu".
  • V textu e-mailu se stručně představte (věk, záliby apod.) a sdělte nám základní informace o Vaší knize. Proč bychom ji měli chtít vydat? Čím se odlišuje od ostatních ve svém žánru? Jaké se domníváte, že jsou přednosti a negativa Vašeho rukopisu?
  • Kromě rukopisu přiložte k e-mailu též samostatný soubor obsahující anotaci, popis děje na 1-3 normostrany (včetně spoilerů a závěru!) a další informace o knize (žánr, doporučený věk atd.). 
  • Je-li Vám méně než 18 let, zasílejte nám prosím rukopis pouze se souhlasem Vašich rodičů.

Odesláním Vašeho rukopisu souhlasíte, abychom si jej přečetli a dělali si kopie pro interní potřebu redakce. Váš rukopis nebudeme nikde zveřejňovat. 

Přijetí Vašeho rukopisu Vám potvrdíme. Pokud se do týdne neozveme s potvrzením o přijetí, rukopis nám pravděpodobně nedošel – pošlete jej prosím znovu.

Pokud nás Váš rukopis zaujme, ozveme se Vám (zpravidla do 3 měsíců). K rukopisům neposkytujeme na požádání zpětnou vazbu.*

 

 

*Vždy se snažíme na rukopisy odpovídat, pokud nám to dovolují naše časové možnosti, případně i připojit zpětnou vazbu k textu, máme-li k němu co říct. Rukopisů však chodí takové množství, že ji nemůžeme psát každému, to bychom jinak bohužel nedělali nic jiného. Děkujeme za pochopení.

Zpět do obchodu