YA čtu box #2 (Stačí mávnout křídly)

YA čtu box #2 obsahuje:

Na kompletní obsah tohoto boxu se můžete podívat zde

Na obsah předchozího boxu se můžete podívat zde.

999 Kč
Vyprodáno

Často kladené dotazy

Jaký žánr kniha je?

Žánr knihy je heavy contemporary, tedy příběh ze současnosti, který zároveň zpracovává nějaké vážnější téma, a může tak čtenáři kromě zážitku ze čtení i něco málo předat. Tato konkrétní kniha je o přátelství, prvních láskách, škole a vztahu s rodiči, ale částečně se dotkne tématu sexuálního obtěžování a násilí – vše je však podáno tak, aby text byl vhodný i pro mladší čtenáře (v redakci jsme se shodli na věkovém doporučení 13+). Na knize se podílel i čtenář posuzující citlivost obsahu. Pár dalších nápověd ke knize naleznete na našem Instagramu

 

Kolik lidí se podílelo na finální podobě textu?

1 autorka, 2 redaktorky, 12 betačtenářů, 2 korektorky a 1 čtenář posuzující citlivost obsahu. 

 

 

Bude se mi knížka líbit tolik jako Alespoň prozatím (kniha z předchozího boxu)?

Na tuto otázku bohužel nejsme schopni odpovědět. :) Do boxů se snažíme vybírat knížky odlišné stylem, žánrem i tématem, tudíž i Alespoň prozatím se od SMK velmi liší. Někomu takový příběh přirozeně sedne více, jinému zase méně. Věříme však, že obě knihy mají čtenářům co nabídnout. :)

 

V jakém provedení je kniha v boxu?

Ač jsme se rozhodovali mezi vícero možnostmi, nakonec jsme do druhého boxu zvolili kvalitní měkkou vazbu s klopami s oboustranným potiskem, téměř nezničitelnou laminací, barevnou ořízkou a taktéž grafickým zpracováním okrajů stránek uvnitř knihy. Knížka bude stejně vysoká jako paperback Alespoň prozatím, ale bude kvůli grafickým okrajům stránek širší. Se vším jsme si vyhráli a věříme, že se vám knížka bude i po vzhledové stránce líbit!

 

Proč není kniha v pevné vazbě?

Pro měkkou vazbu jsme se rozhodli ze tří důvodů:
1. Žánr knihy. Z ankety ve stories vyplynulo, že pro contemporary většina čtenářů přeferuje paperback.
2. Stejná výška knih v případě, že autorka napíše volné pokračování. Všichni chceme, aby knížky v knihovně krásně ladily, a pokud by autorka napsala volné pokračování, kniha by vyšla jako paperback.
3. Cena. Nebudeme vám lhát, i tento důvod hrál obrovskou roli. Ceny šly v posledním půlroce prudce vzhůru, ceny tisku bohužel nevyjímaje (zejména vzhledem k růstu cen papíru a elektřiny). Pokud bychom trvali na knize v pevné vazbě, box bychom i v předprodeji museli zdražit o cca 200-300 Kč, a báli jsme se, že mnoho zájemců by si ho kvůli tomu nemohlo či nechtělo pořídit. Už takhle jsou naše náklady vysoké, protože preferujeme kvalitu před kvantitou a na boxu se podílí opravdu hodně osob, takže jsme se obávali, že o tolik dražší box by se nikdy nezaplatil. Věříme však, že i pokud preferujete hardbacky, boxová knížka se vám bude líbit, snažili jsme se ji opravdu vymazlit tak, jak jen to bylo možné. :)

 

...

 

Máte další dotazy? Neváhejte nás kontaktovat na info@yactu.cz, často opakující se dotazy následně uveřejníme zde.

Kód Kód: BOX2
Kategorie: Boxy
Zpět do obchodu